ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ جمعه ۶ اسفند
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی معاونت سوادآموزی معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/10/15 کد خبر: 25762 باقرزاده در گفت و گو با پانا:
در سال آينده باسوادي 503 هزار و 700 نفر را مدنظر داريم
باقرزاده در گفت و گو با پانا:
رئيس سازمان نهضت سوادآموزي با اشاره به سرانه دوره سوادآموزي، گفت: براي سال آينده در دوره سوادآموزي افرادي كه از بين بيسوادان مطلق انتخاب مي شوند در مجموع 503 هزار و 700 نفر هستند.
 

علي باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در خصوص سرانه ميانگين دوره سوادآموزي، اظهار كرد: اين سرانه در كل كشور 698 هزار تومان شد اما با توجه به متفاوت بودن شرايط استان ها اين سرانه از 650 هزارتومان تا 750 هزارتومان مختلف است.

وي ادامه داد: اين تفاوت در استان ها با توجه به پراكندگي استان، تعداد بيسوادان باقي مانده، ميزان نيروي انساني براي همكاري در حوزه سوادآموزي، هزينه هاي اياب و ذهاب پيش بيني شده است.

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي اشاره كرد: 20 درصد پاداش قبول شدگان در دوره هاي سوادآموزي مانند گذشته باقي خواهد ماند و به عدد 139 هزار و 600 تومان افزايش پيدا كرده است هر فردي كه بيسواد مطلق باشد در برنامه هاي سوادآموزي مي تواند علاوه بر بهره مند شدن از خدمات رايگان سوادآموزي 139 هزار و 600 تومان پاداش بگيرد.

باقرزاده بيان كرد: مبلغ دوره تحكيم سواد 130 هزار تومان شده است در صورتي كه سال گذشته اين مبلغ 120 هزار تومان بود دوره انتقال نيز 820 هزار تومان تعيين شده و اين هزينه فعاليت سوادآموزي به استان ها ابلاغ شده است.

وي تصريح كرد: براي سال آينده در دوره سوادآموزي افرادي كه از بين بيسوادان مطلق انتخاب مي شوند 320 هزار نفر در رده كمي داريم كه بين 180 تا 200 هزار نفر آن ها بايد از بين اولياي بيسواد باشند.

وي همچنين افزود: در دوره انتقال 125 هزار و 400 نفر و در دوره تحكيم 78 هزار و 500 نفر پيش بيني شده است كه بايد با ارائه فعاليت هاي سوادآموزي باسواد شوند.

تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal