ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ جمعه ۶ اسفند
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی معاونت سوادآموزی معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/10/15 کد خبر: 25751 معاون سوادآموزي مديركل در بازديد از ناحيه دو خبر داد:
به دنبال ريشه كن كردن بي سوادي در استان هستيم.
معاون سوادآموزي مديركل در بازديد از ناحيه دو خبر داد:
ظهر امروز معاون سوادآموزي مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي از محل يادگيري محلي سوادآموزي پرفسور رضا ناحيه دو بازديد كرد
.
 

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش ناحيه دو مشهد روز گذشته مصطفي اسدي معاون سوادآموزي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي و دكتر صابري مدير آموزش و پرورش ناحيه دو مشهد به همراه حسيني معاون هماهنگي از مركز سوادآموزي پرفسور رضا ناحيه دو بازديد كردند.

 مصطفي اسدي معاون سوادآموزي استان با ابراز خوشحالي از راه‌اندازي اين مركز در منطقه حاشيه شهر مشهد گفت:نياز مراكز سوادآموزي در حاشيه شهر به دليل مهاجرت پذيري بسيار زياد است و با توجه به افتتاح اين مراكز بايد درصدد باشيم كه بي‌سوادان در منطقه شناسايي شوند و به اين مراكز معرفي گردند.

وي افزود:در مناطق حاشيه شهر آسيب‌هاي  معضلات اجتماعي بيشتري وجود دارد و كلاس‌هاي آموزش خانواده و  تربيت شهروندي را مي‌توان در اين مراكز سوادآموزي محلي برگزار كرد تا به توانيم در جهت راستاي جامعه سالم گام برداريم.

معاون سوادآموزي مديركل آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به آمار 98 درصدي باسوادان در استان خراسان رضوي افزود: خوشبختانه در ميزان باسوادان از ميانگين كشوري بالاتر هستيم.

مصطفي اسدي ضمن اشاره به برنامه توسعه ششم اظهار داشت: در آينده بايد به سمت آموزش‌هاي فني حرفه‌اي و آموزش بزرگسالان حركت كنيم و بايد تلاش كنيم آموزش‌هاي سوادآموزي فراگير، باكيفيت و مادام‌العمر باشد و فرصت‌هاي جنسيتي برابر در آن لحاظ گرديده باشد.

معاون سوادآموزي استان ضمن مقايسه آمار سواد بانوان كشور در دوران حاضر با قبل از انقلاب افزود: ميزان سواد در دوران قبل از انقلاب 47 درصد و سهم بانوان 17 درصد بوده كه در حال حاضر اختلاف آمار بي‌سوادان مرد و زن به رقم قابل‌ملاحظه پنج درصد رسيده است.

دكتر رضا صابري مدير آموزش و پرورش ناحيه دو مشهد با توجه راه‌اندازي اين مركز گفت:با نيازسنجي‌هاي به‌عمل‌آمده آموزشگاه پرفسور رضا به عنوان مركز يادگيري محلي سوادآموزي انتخاب گرديده است.

وي افزود : اين مركز در حال حاضر با 4 كلاس در دوره‌هاي انتقال،كامپيوتر،سفال‌گري و تندرستي در حال فعاليت است.

تعداد بازدید: 18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal